Jakie zabawki są najodpowiedniejsze dla twojego psa?

Wybór zabawki dla psa.

Czas zabaw z czworonogiem jest dobrą okazją, żeby wykorzystać energiczność naszego zwierzaka, jednocześnie wzmacniać relację. Regularne zabawy działają dobrze na witalność zwierzęcia, oraz dają uciechę opiekunowi. Gry warto jest urozmaicać przy użyciu zabawek dla psów. W sklepach znajdziemy wiele różnych rodzajów zabawek dla psów, jednak jak dobrać tą najlepszą?

Piłka dla psa.

Ukochaną zabawką wszystkich psiaków jest piłka dla psa. Tą tradycyjną zabawkę dostaniemy w większości punktów zoologicznych w zróżnicowanych wielkościach, pasujących do gabarytów naszego psa. Piłki dla psów mogą być z różnorodnych tworzyw, mogą być piłki z gumy, materiałowe a także z plastiku. Dokonując wyboru piłki dla psa trzeba zwrócić uwagę na jej rozmiar. Rozmiary piłek dla psów bywają stałe, jednak musimy pamiętać o możliwości udławienia się podczas zabawy, w sytuacji gdy piłka dla psa jest za mała. Wybierając nową piłkę nie zapominajmy o bezpieczeństwie naszych zwierząt. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteśmy opiekunami mniejszych odmian psów, takich jak pudle albo yorki, którym kupujemy mniejsze rozmiary piłek.

Frisbee dla psa.

Gdy chcemy poszaleć z psem na świeżym powietrzu doskonałym wyborem jest frisbee dla psa. Ciężko odnaleźć czworonoga, który oprze się w tej zabawie. Frisbee dla psa lepiej używać na otwartym terenie, takiej jak łąka, park lub ogród, gdzie zwierzak może wybiegania się. Jeśli piesek wie jak przynosić zabawkę spowrotem, powinniśmy wybrać frisbee dla psa o dobranej średnicy, żeby psu łatwo można było nosić zabawkę w zębach. Frisbee dla psa nie powinno być za twarde, gdyż istnieje możliwość niezamierzonego uderzenia psa zabawką w czasie zabawy, dlatego mając na celu uniknięcie nieprzyjemnych wypadków wybierajmy zabawek mało twardych. Zabawa z frisbee może stać się ekscytującą formą aktywności fizycznej, a wiadomo przecież, że sport to zdrowie!

sklep zoologiczny kraków https://www.krakvet.pl/