Obroże na kleszcze dla psów.

Lato jest wspaniałą okolicznością, by poświęcić czas swojemu czworonogowi. Wycieczka wraz z ukochanym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, żeby zrelaksować się, jednocześnie ofiarując zwierzakowi chwilę. Kiedy jest ciepłowarto uważać na kleszczach, ponieważ nasze czworonogi mogą być na nie narażone. Rasy, potrzebujące sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, takie jak labradory, nierzadko mają kleszcze. Jak można ustrzec swoje zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku dostępne są liczne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze odznaczają się długotrwałą efektywnością oraz niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby ras psów wielu rozmiarów, dzięki czemu łatwo znajdziemy rozmiar odpowiednią dla szyi naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciw kleszczom są ziołowe albo lekami na kleszcze. Syntetyczne cechują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka środka działającego na kleszcze jest odpowiednia do wagi psa, trzeba zatem przeczytać przed zakupem, iż wybrana obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd i flumetrynę, będące bezzapachowymi środkami przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla psów poniżej 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto działają jednocześnie na kleszcze ,jak i na pchły, więc dają kompleksową ochronę psa. Obroża dla psa działa aż 8 miesięcy, a do tego jest aktywna od momentu założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych groźnych chorób zakaźnych, jak na przykład borelioza, babeszjoza i erlichioza. Zwierzaki z chęcią przebywające w trawie, na przykład labradory, wymagają szczególnej profilaktyki w postaci środków na kleszcze, gdyż zarażenie wywołana ugryzieniem kleszcza wnosi ryzyko utraty zdrowia naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze chroni zaatakowania psa przez kleszcza, dzięki czemu umożliwia zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają wodę konieczna jest dodatkowa ochrona, na przykład w formie kropli mających preparat na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia działające na kleszcze. Aby uchronić naszego psa w trakcie letniej podróży należy sprawić sobie skuteczne środki na kleszcze dla zwierzaka.

https://www.krakvet.pl/chy_m_Psy_Akcesoria-dla-psow_Legowiska-dla-psa-32900.html legowiska dla psów