Świnka morska – jak się nią opiekować?

Świnka morska, a inaczej kawia domowa, jest lubianym pupilem. Ze względu nieduże rozmiary jest dobrą opcją dla tych z nas, dla których nierealne jest posiadanie psa lub kota. Świnka morska nie ma wygórowanych wymagań, jeśli chodzi o żywienia – jest zwierzęciem żywiącym się roślinami, głównie sianem. Dietę świnki morskiej należy urozmaicać warzywami i owocami, takimi jak pietruszka, marchew i\lub mniszek lekarski. Musimy zagwarantować zwierzątku stały dostęp do wody, a także klatkę dla świnki morskiej ze ściółką oraz potrzebnymi akcesoriami.

Mieszkanie dla świnki morskiej.

Śwince morskiej można zakupić zwykłą klatkę dla gryzoni, którą znajdziemy z pewnością w każdym sklepie zoologicznych albo online. Klatka dla świnki morskiej nie musi być wysoka, ponieważ świnki morskie nie lubią się wspinać. Dlatego istotna jest powierzchnia spodu klatki. Spód klatki może być plastikowy, a pręty metalowe. Minimalnym rozmiarem klatki jest 80x50x40cm, możemy kupić objętość większą, szczególnie jeśli zamierzamy trzymać tam więcej świnek.Ważnym jest, by pręty w klatce nie były położone w dużych odległościach, ponieważ grozi to zaklinowaniem się świnki pomiędzy nimi. Klatkę dla świnki morskiej powinno się wyłożyć ściółką i\oraz zakupić odpowiednie wyposażenie – domek dla świnki morskiej, poidełko i miseczkę.

Podłoże w klatce dla świnki morskiej.

Najczęściej podłożem klatki dla gryzoni są trociny lub granulat. Trociny są niedrogie i dobrze sprawdzają się do wyłożenia klatki. Minusem trocin jest fakt, że pylą oraz wysypują się poza klatkę. Alternatywą może być granulat, który wykazuje się wysoką chłonnością, ale bywa znacznie twardawy w stosunku do trocin. Oprócz tego są dostępne maty dla gryzoni, z którymi prosto utrzymać czystość w klatce, natomiast ich minusem jest niemożność kopania w ściółce, co świnki morskie uwielbiają.

Wyposażenie klatki dla świnki morskiej.

Żeby uprzyjemnić klatkę naszej świnki morskiej należy umieścić w środku potrzebne akcesoria, a przede wszystkim domek dla świnki morskiej. Dzięki temu świnka morska poczuje się bezpieczna, ponieważ będzie miała kryjówkę, do której może skryć się aby odpocząć lub ochłonąć, gdy pierwszy raz przyniesiemy ją do domu.

karma dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html